MobilShift

Airties Modem Şifresi | Giriş ve Değiştirme

25.01.2015
35
Airties Modem Şifresi | Giriş ve Değiştirme

Airties Modem Şifresi

Airties Modeminizin şifresi nedir? Modem şifrenizi unuttuysanız, fabrika ayarlarına döndürmeli ve varsayılan şifresini bilmeniz gereklidir. Airties modeminizin varsayılan şifresi ve şifre değiştirme, modeme hard reset atma işlemleri uygulamalı ve resimli olarak anlatılacaktır. Aşağıdaki yazımızda, Airties markalı modeminize ait şifreyi nasıl değiştirebilir, modeminizi nasıl sıfırlayarak fabrika ayarlarına getirebilirsiniz öğrenebilirsiniz.

Airties modem şifre ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyerek uygulayınız. Airties modemlerin şifresini değiştirmek için  Web arayüzüne giriş yapmanız gerekmektedir, Web arayüzüne girerek şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz. Airties modemizin Web arayüzüne girmek için herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna http://192.168.2.1  yazarak Enter tuşuna basınız.

Airties Modem Arayüzüne Giriş

Airties Web arayüzüne girmek
airties-modem-şifre

Airties Web arayüzüne girmek

Airties Modeme Bağlanma İşlemi

Airties modeminize bağlanabilmek için sizden giriş şifresi isteyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta Modeminizi nasıl aldığınızdır. Modeminizi bir mağazadan aldıysanız ve daha önce şifresini değiştirmediyseniz varsayılan şifresi bulunmamaktadır, o yüzden Tamam tuşu ile admin alanına girebilirsiniz.

airties-giriş-şifre

airties modem giriş ekranı

Airties  Varsayılan Modem Şifresi

Modeminizi TTnet üzerinden aldıysanız modeminize bir kullanıcı adı ve şifre tanımlanmış olabilir, bu durumda ise varsayılan olarak aşağıdaki şifreleri denemelisiniz. Bu şifreler fabrikasyon olarak tanımlanmış şifrelerdir ve sonradan değiştirmeniz yararınıza olacaktır, ancak ilk girişte bu şifreleri kullanmalıyız.

Kullanıcı adı : admin

Şifre : ttnet

 

airties-modem-kullanıcı

airties kullanıcı adı

 

Airties Modem Şifresi değiştirme

Buraya kadar Airties Modem arayüzüne giriş yaptık. Şimdi ise şifre değiştirme işlemini gerçekleştirelim. Airties modeminize ilk defa giriş işlemi yapıyorsanız size şifre belirleyeceğiniz bir alana yönlendirilmiş olursunuz. Burada mevcut şifre alanını boş bırakarak yeni şifre alanına belirlediğiniz şifreyi iki kere yazarak onaylayınız.

 

Airties yeni şifre belirlemek

Airties yeni şifre belirlemek

Bu alanda modem arayüzüne bir şifre belirlemiş olduk, daha önce bir şifre belirlemiş ve unutmuş iseniz, bu işlemleri yapabilmek için modeminize Hard reset atarak Fabrika ayarlarına döndürerek yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi aşağıdaki yazıda uygulamalı olarak görebilirsiniz.

https://www.teknikpost.com/modem-hard-reset-atma/

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. bekir dedi ki:

  Teşekkürler

 2. kullanıcı dedi ki:

  merhaba, ben şifremi değiştirmek istiyorum fakat modem arayüz şifresi istediğinde hiç bir şey yazmadan da denedim, ttnet yazarak da, modemin şifresini yazarak da ama hiç birini kabul etmedi bir yardımcı olabilir misiniz

 3. bignumbe dedi ki:

  Modem şifreniz değişmiş olabilir, cihaza ilk olarak Hard reset atarak fabrika ayarlarına döndürdükten sonra aynı işlemleri denemeniz sorununuzu çözecektir.

 4. kullanıcı dedi ki:

  arkadaki reset tuşuna basmaktan mı bahsediyorsunuz

 5. kullanıcı dedi ki:

  peki bunu yaparsam tekrardan kurulum yapmam gerekli mi

 6. bignumbe dedi ki:

  Evet Modem fabrika ayarlarına döneceğinden, tekrar kurulum gerektirir. Hard Reset nasıl atılır konusunda yazdığımız yazıyı okuyabilirsiniz. http://www.teknikpost.com/modem-hard-reset-atma/

 7. Kullanıcı dedi ki:

  çok teşekkür ederim yardımınız için

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.