MobilShift

Airties Modem Reset Atma

30.10.2017
254
Airties Modem Reset Atma

Airties modemler için bir çok nedenle reset atmak gerekebilir. İnternetin kesilmesi, bağlantı sorunları ve yavaş internet bu sebeplerden olabilir. Hard reset diye tabir edilen işlem fabrika ayarlarına sıfırlamak demektir.

Bir çok durumda modeme reset atarak fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekli olabilir. Ancak bazı kullanıcılar reset tuşu nerde ve hard reset nasıl atılır merak ediyorlar. Hard Reset tuşu nerede ve nasıl modemi nasıl sıfırlayabilirim diye soruyorsanız tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Airties modeminizde, yaşadığınız çeşitli sorunlar olabilir.  Şifre değiştirme sırasında yaşadığınız problemler, şifre sıfırlama gibi işlemlerde Airties Hard Reset atarak sıfırlamanız gerekli olabilir.

Airties Hard Reset Atma

Öncelikle bu işlem zor ve karmaşık bir işlem değildir, modem üzerinde yer alan bir tuş vasıtasıyla kolaylıkla yapılabilir. Airties markalı bir çok modemde, reset tuşu cihaz üzerinde yer alır.

Airties reset tuşu, gereksiz ve yanlışlıkla basmalara karşın cihaz üzerinde gömülü bir şekilde üretilmişlerdir, bu tuşa basarak modemi resetlemeniz mümkündür.

Airties Modemler için reset tuşu aşağıdaki şekilde genellikle cihaz arkasında yer alır.

Airties Modem reset atma için, reset tuşuna ataç benzeri bir araç ile 10 saniye boyunca basılı tutun ve modemin tekrar açılmasını bekleyin. Cihaz açıldığında fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

Airties Modem sıfırlanarak fabrika ayarlarına döndüğünde, yapmış olduğunuz tüm ayarlar sıfırlanır ve silinir.

Eğer modem ara yüz şifresi belirlemiş iseniz, bu şifre fabrika değerlerine döndürülür ve bu şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Kablosuz ağ isimleri ve şifreleri de sıfırlanır, modeme bağlandığınız cihazlarda yeni şifreniz ile bağlantıyı yeniden kurmanız gerekmektedir.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.