MobilShift

Airties kablosuz modem şifre değiştirme işlemi

19.07.2014
97
Airties kablosuz modem şifre değiştirme işlemi

Airties kablosuz modem şifre değiştirme işlemi

Airties marka kablosuz bir modeme sahipseniz ve kablosuz şifrenizi değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken modeminizi Eternet (LAN) kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız. Daha sonra herhangi bir tarayıcıdan (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) adres çubuğuna  ip adresini yazarak modem arayüzüne giriş yapınız.

Airties kablosuz modem için ip adresi http://192.168.2.1 olarak atanmıştır.

Airties modem şifre değiştirme

Airties modem şifre giriş alanı

Airties kablosuz modem  web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu bulunur. Ancak bu cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapın.
KABLOSUZ” ana menüsü altındaki “Kablosuz Ağ Ayarları” başlıklı ekranı açınız.

Açılan ekranda “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” alanında yazılı ismi silerek, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen yeni bir isim yazınız. Bu ağınızın yeni ismi olacak ve modeminiz hakkında bilgi vermemesi gerekir bu şekilde bir güvenlik önlemi de almış olacaksınız.

Airties Şifre Belirleme

Güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2’yi seçiniz. Parola” alanına Türkçe karakter (ç,ö,ü,ı,ğ,ş) ve boşluk kullanmadan en az 8 en çok 63 karakterden oluşan , kolayca tahmin edilemeyecek ve unutmayacağınız şekilde bir parola girip Kaydet butonuna basınız.

Bu şekilde Airties kablosuz modeminizin şifresini değiştirmiş oldunuz. Artık yeni şifre ile bağlanmanız gerekecektir.

Kablosuz Ağ Adı (SSID)” ve “şifre” değişikliği sonrasında ağınızda bulunan tüm kablosuz bilgisayarlarınızı, yeni kablosuz ağ adınıza yeni şifrenizle bağlamanız gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mehmet hilmi dedi ki:

    Emirhan Mehmet

  2. Oktay dedi ki:

    Şifre değiştiricem.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.