MobilShift

airties ap-302 arayüz ayarları

27.01.2014
846
airties ap-302 arayüz ayarları

Airties Ap-302 Erişim Noktası Cihazı Olarak Ayarlarınızı yapman için ilgili yönergeleri uygulayınız. İlk olarak AirTies modemiz için başka bir çalışma mo’du seçilmediği sürece cihazınız bir erişim noktası (Access Point) olarak çalışacaktır.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. Bunun için, bilgisayarınızın ağ adaptörüne gerekli Ip adresini yazmanız gerekmektedir.

AirTies Cihazın varsayılan IP adresi olan 192.168.2.254 adresi  ile aynı network bloğundan bir IP adresini statik olarak girmeniz gerekmektedir. Tam olarak bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Bu işlemleri ise aşağıdaki ayarları yaparak sağlayabilirsiniz. Öncelikle cihazınızı bir Ethernet (LAN) kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız.

  1. Başlat menüsünden Denetim Masası’na giriniz.  Buradan  Windows 7 için Ağ ve Paylaşım Merkezine giriniz. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir menüsünden AirTies cihazınıza bağlanacağınız ağ adaptörünün (Yerel Ağ Bağlantısı) üzerine sağ tıklayıp özelliklerine giriniz.
  2. Ağ bağlantısı özelliklerinde Internet Protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayınız.
  3. Açılan Internet iletişim kuralları(TCP/IP) veya Internet Protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) penceresinde Aşağıdaki IP adresini kullan seçeneğini işaretleyiniz ve aşağısında açılan IP adresi alanına 192.168.2.50 IP adresi giriniz.
  4. IP adresi alanı altındaki Alt ağ Maskesi alanına geldiğinizde, burada 255.255.255.0 adresi otomatik olarak  gelecektir. Bu alanı değiştirmenize gerek yoktur.
  5. Pencerenin sağ altındaki Tamam tuşuna basarak işlemi tamamlayınız.
  6. Bu işlemeleri tamamladıktan sonra, internet tarayıcınızı (Internet Explorer, Firefox vb.) açarak  http://192.168.2.254 adresinden cihazınızın gelişmiş ayarlarına erişebilirsiniz.
  7. Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak işleme devam ediniz.

Cihazınızı Erişim Noktası olarak kullanmak için yapmanız gerekenler

Cihazın Web ara yüzünde “KABLOSUZ AĞ” ana menüsünün altında “Kablosuz Ağ Ayarları” menüsüne girerek,  “Kablosuz Ağ Adı” bölümüne kablosuz ağınız için bir isim oluşturabilirsiniz.

Web ara yüzünde “KABLOSUZ AĞ” ana menüsünün altında “Kablosuz Güvenlik” menüsüne girerek, kablosuz ağınız için şifre oluşturabilirsiniz. Kablosuz ağınızda “WEP” veya “WPA” şifreleme kullanabilirsiniz.

AirTies WEP Şifreleme ayarları

Wep şifreleme 64 bit seçeneğinde şifreleme 10 karakter olmalıdır.
● 09 arasında rakam veya a,b,c,d,e,f karakterleri kullanabilirsiniz. Bunların dışında karakter kabul edilmez.

AirTies WPA Şifreleme ayarları

WPA şifrelemede en az 8 karakterden oluşan, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen bir şifre oluşturmanız gerekir.

Son olarak Cihazın Web ara yüzünde “KABLOSUZ AĞ” ana menüsünün altında “Çalışma Mo’du” menüsüne girerek, çalışma  mo’du olarak “Erişim Noktası” (Access Point) seçili olduğunu kontrol ediniz.

Ayarları uyguladıktan sonra ADSL modemden gelen kabloyu cihazınıza bağlayıp, ağınızı kablosuz hale getirebilirsiniz.
Tüm cihazlar ayarlandıktan sonra yerel ağınıza atadığınız Statik IP ayarını önceki haline getirmelisiniz yoksa İnternet erişiminiz olmaz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.