MobilShift

Airties 5760 Modem Kurulum ve şifresi

30.10.2017
37
Airties 5760 Modem Kurulum ve şifresi

Airties 5760 modelinin varsayılan web ara yüz şifresi ve modem kurulu nasıl yapılır? Satın aldığınız Airties 5760 modelinin ilk kurulum işlemlerini yapabilmek için ne gerekir.  Modem kurulumu yapabilmek ve modem ara yüzüne giriş için kullanacağınız şifre için yardım alabilirsiniz.

Airties 5760 Web Arayüz Şifresi Nedir?

Bu modem için bağlantı ayarları yapabilmek için kullanıcı adı ve şifreleri bilmeniz gerekmektedir. Varsayılan yani fabrika ayarlarına tanımlanan şifresi genelde modem üzerinde yazmaktadır. Modem ara yüzüne bağlanmaya çalıştığınız da karşınıza çıkan bir iletişim kutusunda sizden istenmektedir.

Buna göre ilk olarak modem ara yüzüne giriş yapmak için bir web tarayıcı açınız ve adres çubuğuna 192.168.2.1 yazarak enter tuşuna basınız.
Bu ip lokal bir ip adresidir. Modem ayarlarınızı yapabilmek için bağlanacağınız bir ara yüz için tanımlanmış bir Lokal İp numarasıdır. Bir şifre ile korunmaktadır. Şifrenizi değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekir. Şifrenizi değiştirmediyseniz varsayılan modem şifreleri kullanılır.

Airties 5760 modeli için girişte çıkan şifre alanına bir şey yazmadan boş bırakarak ya da Ttnet tarafından sağlanmış bir modem ise, şifre alanına Ttnet yazarak giriş yapınız.

Airties 5760 Modem Arayüz Şifresi

Bu kullanıcı adı ve şifre bölümlerine bir şey yazmadan boş bırakarak “İleri” tuşuna basarak diğer modem kurulum adımlarına geçiniz.

Eğer modeminizi Ttnet firmasından aldıysanız, bu durumda modem şifreniz TT net olarak belirlenmiş olabilir. Airties 5760 modeminizin şifre kısmına Ttnet yazarak “İleri” tuşuna basarak diğer adıma geçiniz.

Airties 5760 Modem Kurulumu

Airties 5760 modem ara yüzüne giriş yaptıktan sonra, şimdi kablosuz özelliğini aktif etmek ve buna bir şifre belirlemeniz gerekir. Şimdi kablosuz bağlantımıza bir isim ve şifre belirleyelim. Airties 5760 modeli kablosuz iletişime uygun bir modeldir ve cihazı Wi-Fi olarak kullanabilirsiniz.

Bunun için görünür ağ ismini belirleyiniz ve bu ağa ait bir şifre belirleyiniz. Belirlediğiniz bu şifre, ağa bağlanacak olan cihazlar için geçerlidir ve bu şifre girilmeden bir cihaz bu ağa bağlanamaz.
Diğer aşamada, 5GHz bağlantı ayarları yer almaktadır. Bunu isterseniz aynı şekilde yapılandırınız. Modem Online ışığının yandığını gördüğünüzde, ağ yapılandırmanız tamamlanmış olur.

Artık Wi-Fi üzerinden ya da kablo üzerinden internete bağlanmaya hazırsınız demektir.

ETİKETLER: ,
Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.