MobilShift

Adıma Şirket Kurulmasın E-Devlet

03.01.2022
97
Adıma Şirket Kurulmasın E-Devlet

Çokça yaşanan mağduriyetlerden birisi de adınıza haberiniz olmadan bir şirket kurulmasıdır. Bunun önüne geçebilmek için Ticaret Bakanlığı E-Devlet üzerinden “Adıma Şirket Kurulmasın” isimli bir uygulama devreye soktu. “Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)” isimli bu hizmeti kullanarak adınıza bir şirket kurulmasını veya ortak olunmasının önüne geçilmiş olacak.

Adınıza bir şirket kurulmasına kısıtlama koyabileceksiniz. E-Devlet üzerinden giriş yaparak Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan bu hizmete erişim sağlayabilirsiniz. 

Adınıza haberiniz olmadan bir şirket kurulmasını ya da yönetici veya ortak edilmesini engelleyebilmek için bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

E-Devlet girişi yapılarak ulaşılabilen bu hizmet için yapmanız gerekenler is oldukça basit. Ticaret Bakanlığı “Ortak/ Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri” (MERSİS) olarak isimlendirilmiş olan bu hizmet sayesinde yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmesi bekleniyor. 

Adınıza şirket kurulmasını kısıtlamak için yapmanız gereken işlemler aşağıda anlatılmaktadır. 

  • E-Devlet uygulamasına giriş yapınız.
  • Arama kısmına “Şirket kısıtlama” yazarak aratın.
  • Ya da sayfaya direkt ulaşmak için tıklayın.
  • Yeni başvuru Butonuna tıklayın.
  • Kayıt Türünü seçin (Yetkili – Ortak)
  • Devam et butonuna tıklayın.

Adınıza şirket kurulmasını engellemek için Yetkili veya Ortak olmanızı engellemek için yapmanız gereken işlem adımları, aşağıda resimli ve uygulamalı olarak gösterilmektedir.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.