MobilShift

*#67# Nedir

29.01.2019
779
*#67# Nedir

*#67# kodu, telefonlarda hangi işlemi yapar? Eğer telefonunuzdan bazı işlemleri daha kısa sürede yapmak istiyorsanız bu kodları kullanabilirsiniz. *#67# kodu nedir, ne işe yarar?

Birçok telefonda, Ussd diye tabir denilen kod parçacıkları çalışabilir. Bazen telefonunuzun marka veya modeline göre değişiklikler göstersede bu kodlar sayesinde birçok işlem daha kısa sürede yapılabilir. 

USSD Kodları Nedir?

Yapılandırılmamış Tamamlayıcı Servis Kodları (Unstructured Supplementary Service Data ya da USSD), olarak isimlendirilmiş bu kodlardan en bilineni, telefonunuzun İmei kodunu öğrenmenize yarayan *#06# kodudur, ancak buna benzer daha birçok kod bulunur.

USSD kodları, telefonunuz ile ilgili ya da, sim kart veya hat işlemleri gibi ayarları daha kısa sürede yapmanıza olanak sağlar. 

*#67# ussd kodu ne işe yarar

ussd kodları *#67#nedir

Bu *#67# Nedir, Ne işe Yarar?

Bu kod, telefonunuzda varsa bir yönlendirme olup olmadığını gösterir, eğer bir yönlendirme varsa, hangi numaraya yapıldığını da bu kod ile kolayca öğrenebilirsiniz.

Çağrı, ses, veri, Faks, Sms ve paket gibi verilerin yönlendirmesi olup olmadığı veya hangi numaralara ya da servislere yönlendirildiklerini kolayca *#67# kodu ile öğrenebilirsiniz. 

Bu kod parçacığı iPhone ile çalışmaz,ancak bu ayarı iPhone cihazda daha kolay bir şekilde yapabilirken, Android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda biraz daha zahmetlidir.

Mevcut yönlendirmeleri görmek ve değiştirmek için *#67# kodunu kullanabilirsiniz. 

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.