MobilShift

4.5G nedir

26.08.2015
216
4.5G nedir

4.5G nedir, 4G ve 5G ile farkları nelerdir?

Son günlerde popüler olan 4.5G nedir, ne işe yarar? 4G teknolojisinden farkı nedir? 4.5G hakkında temel bilgiler. 5G ile 4.5G arasındaki farklar nelerdir? 4.5G neler getirecek? 4.5G teknolojisine ne zaman geçiş yapılacak? 4.5G hakkında bilmekdikleriniz.

4.5G nedir ne işe yarar?

Türkiyede şuanda halihazırda kullanılan 3G teknolojisi, Dünyada eskimiş ve yerini 4G hatta 5G teknolojisine bırakmaktadır. Türkiye bu kapsamda 4G teknolojisine geçiş için gereklilikleri ve yeterlilikleri yerine getirmiş ve ihale aşamasında 4G yerine 5G teknolojisine geçiş yapmayı konuşmaya başlamıştır. 5G ihalesi, günümüzde kullanılan en son teknolojidir ve birçok ülke 5G teknolojisi kullanmaktadır. Türkiye bu kapsamda 5G altyapısını oluşturmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Şimdi ise gelelim konumuza peki 4.5G nedir?

4.5G nedir?

Mevcut 4G teknolojisi, kullanılırken, teknik altyapısı ve gelişmelere yönelik bazı yeniliklere göre zaman içinde şekillenmektedir? İlk çıktığı zamanki 4G ile günümüzdeki 4G arasında bazı teknik anlamda farklar bulunur. 4G ile 5G’ye geçiş arasında 4G’nin son teknolojik altyapısını kullanan sistemlere, teorik olarak 4.5G denmektedir. Tam olarak 5G olarak tanımlanmasada, 5G^ye geçiş süreci olarak ta değerlendirilecek olan bir sistem, altyapı ve yenilikler getirir, bu sebeple ara bir terim olan 4.5G denilmektedir.

Türkiye 3G teknolojisinden direk olarak 5G teknolojisine geçmek istemektedir, bu sebeple 4.5G olarak isimlendirilmiş olan bu teknolojiye geçiş daha mantıklı gelmektedir. 4.5G ile birlikte hayatımıza birçok yenilik ve hız konusunda da değişiklikler gelecektir. 4.5G günlük hayatımızda ne gibi değişiklikler getirir?

4.5G neler getirecek?

Mobil cihazların için önemli olan 4.5G teknik olarak daha yüksek hızlar vaad etmektedir, ister mesajlaşma, görüntülü konuşma veya veri aktarımı olsun ister, mobil ağlar üzerinden yapılacak olan İnternet ve Mobil Tv gibi yüksek bant genişliği isteyen hizmetler olsun, daha kesintisiz ve kullanıcı tarafından rahat bir şekilde kullanılması amaçlandığından 4.5G ihalesi Türkiye için iyi bir seçenektir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.