MobilShift

4.5g hız testi Avea | Vodafone | Turkcell

01.04.2016
68
4.5g hız testi Avea | Vodafone | Turkcell

4.5g hız testi nasıl yapılır? İnternet hızı testi nasıl yapılır?

Türkiye 4.5G ile tanıştı ve herkes yeni hızların ne olduğunuz test etmeye başladı, yüksek hızda internet ile tanışan yeni 4.5G kullanıcılarının kullandıkları yeni servisin adı ise “Ookla hız testi” servisi, Bu yazımızda ise 4.5G hız testi için nasıl kullanabileceğinizden biraz bahsedelim.

4.5G hızını nasıl öğrenebilirim?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri fark etmez, mobil cihazlardan hız testlerinizi sadece tek bir tuş ile yapabilmenize olanak sağlıyor. Sizin yapmanız gereken tek şey ise “Ookla” uygulamasını kurmak ve “Begin test” tuşuna basmak olacak, ekranda PING gönderimi yapılarak mevcut konumunuza göre internet hızınız ekrana gelecektir.

Online olarak hız testi yapabilmek için mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan aşağıdaki linke tıklayın ve “Go” butonuna basın. İşlemin bitmesini bekleyin ardından hız testi sonuçlarınız ekranda yer alacaktır.

internet hız testi nasıl yapılır

https://www.speedtest.net/

Ookla hız testi uygulaması

Dilerseniz “Ookla” uygulamasını Google Play üzerinden indirin ve kurabilirsiniz. Bu uygulama ile cep telefonunuzun hızını daima uygulama içinden kolayca ölçebilirsiniz. Bu uygulama ise tamamen ücretsiz ve kısa süre içinde cihaza kurulur.

Hız testi yapabilmek için uygulamayı açın ve “Begin test” tuşuna dokunun ve sonucu görmek için işlemin bitmesini bekleyin.

4.5g-hız-testi

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.