MobilShift

192.168.1.1 Huawei

26.10.2017
79
192.168.1.1 Huawei

Huawei modem varsayılan şifresi nedir? Huawei markalı modemlerin şifresini nasıl değiştirebilirim? Arayüz girişi için IP numarası nedir?

Huawei Modem Şifresi Reset ve modem ayarları için girmeniz gereken bir ara yüzdür. 198.168.1.1 adresinden ulaşılabilir. Vodafone, Ttnet ve Superonline ve Turkcell, servis sağlayıcıları, Huawei modem kullanır ve bunlara ait şifreler farklıdır.

Web tarayıcı üzerinden Huawei modem ara yüzüne bu IP numarasından erişerek işlem yapabilirsiniz. Huawei 192.168.1.1 ip adresi yerel bir ip adresidir. Modeminize ait şifre değiştirme dahil bir çok işlemi bu ara yüzden yapabilirsiniz.

Huawei 192.168.1.1 Ara yüzüne Girme

Bir web tarayıcı açın ve adres çubuğuna bu IP numarasını yazarak bekleyin, bu işlem için ağa bağlanıyor olmanız gereklidir, bu işlem tam olarak bilgisayarınız ile modeminiz arasında bir bağlantı sağlar ve modem ara yüzüne girerek, bu bölümde modem ayarlarınızı yapmanızı sağlar.

Huawei Modem ara yüzüne girme için modeminize ait, bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekir, bu genelde modeme ait varsayılan bir şifredir ve bu modeminizin marka ve modeline göre değişmektedir. Varsayılan Huawei modem şifreleri aşağıda verilmiştir.

Ancak modem ara yüz şifrenizi (Ağ şifresi değil) değişmiş ise, bu şifre ile giriş yapmalısınız. Ama modem şifrenizi değiştirdiyseniz ama hatırlamıyorsanız, modeminize reset atarak fabrika ayarlarına döndürmeniz gereklidir, daha sonra varsayılan modem şifresini kullanabilirsiniz.

Modem ara yüzüne giriş yaptığınızda bu bölümde kablosuz seçeneğinden, kablosuz modem şifrenizi değiştirebilir, modem ara yüz şifresini belirleyebilir, ağ ayarlarını ve modem sıfırlama gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

TTnet tarafından verilmiş bir Huawei modem sahibi iseniz;

  • Kullanıcı adı : admin
  • Şifre: ttnet

Superonline tarafından verilmiş bir Huawei modem sahibi iseniz;

  • Kullanıcı adı : admin
  • Şifre: superonline

Vodafone tarafından verilmiş bir Huawei modem sahibi iseniz;

  • Kullanıcı adı : admin
  • Şifre: vodafone

olarak belirlenmiştir, bu giriş bilgileri ile modem ara yüzüne giriş yapabilirsiniz. Bunu yapmak için web tarayıcınıza http://192.168.1.1/ yazın ve karşınıza gelen giriş formuna belirtilen şifreleri yazdıktan sonra Tamam butonuna basın, daha sonra modem şifrenizi ve ağ şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Diğer Huawei modem şifreleri için aşağıdaki bağlantıyı takip edin, burada modelinize göre modem giriş şifreleri yer almaktadır.Kaydet

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.