MobilShift

0 888 li numaralar

04.07.2016
8
0 888 li numaralar

888 li numaralardan aranıyor musunuz? Ya da aramanız gereken bir numara 888 ile başlayınca tereddüt ediyormusunuz?

Bu durumda 888 li numaralar hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekecektir. Bu yazı içeriğinde size 0 888 ile başlayan numaralar hakkında bilgilendirmeyi amaçladık.

Peki 888 ile başlayan numaralar kime ait, ücretli mi, ya da nasıl aranır? 0 888 li numaralardan arandığım telefon numarası kime ait nasıl öğrenebilirim? Size bu yazımızda 888 ile başlayan numaralar hakkında bazı bilgiler ile birlikte, numaraların hangi hizmete ait olduğunu öğrenebilmeniz için BTK tarafından yayınlanan listeye de ulaşabileceksiniz.

888’li numaralar nereye ait

888 ile başlayan telefon numaraları Katma değerli hizmet numaraları olarak isimlendirilirler ve burada ifade edilen katma değer, sizin faturanıza yansıyacak ücreti ifade eder. Katma değer, yani faturanıza yansıyan tarifenizde yer alan dakikalar haricinde bir hizmet ücreti adı altında ek bir ücret yansımasına sebep olabilmektedir.

888-li-numaralar

888’le başlayan numaralar, genellikle kurumsal şirketler tarafından tercih edilebildiği gibi, bazı kötü niyetli firmalar tarafından da kullanılabilmektedir. Sizi 888 le başlayan bir numara aradığında, mutlaka bir ücret yansıyacağı anlamına gelmezken, bir ücret yansımayacağı garanti edilemez, buradaki durum tamamen kuruma kalmıştır.

Sizi 888 ile başlayan bir numara aradıysa, yapmanız gereken ilk olarak bu numaranın kime yani hangi firmaya ait olduğunu teyit etmek olacaktır, bunu BTK sitesinde yer alan ve 888 li numaraların hangi kuruma ait olduğunu gösteren bir listeye ulaşabilirsiniz.

888 Alan kodlu numaralar listesi

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içerikleri kopyalanamaz ve alıntı yapılamaz.
error: Content is protected !!