Anasayfa » Whatsapp » Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor

Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor

WhatsApp silinen mesajlar, kalıcı olarak siliniyor mu yoksa, bu mesajları daha sonra bir şekilde geri getirebiliyormuyuz? WhatsApp’ta silinen mesajların nereye gittiği konusunda bilgilendirme yazımıza gözatabilirsiniz.

WhatsApp’ta silinen mesajlar eğer siz gönderdiyseniz karşı taraftanda siliniyor, bu durumda karşı tarafta sizin mesajlarınızı okuyamıyor veya okuduysa da siliniyor.

Sohbet mesajlarınız ise, karşılıklı olarak yedekleniyor ve eğer siz yedekleme yapmadıysanız eğer bu mesajlar kalıcı olarak siliniyor.

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirmek istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken şey sohbet yedeğinizden bu mesajları geri yüklemektir.

Sohbet yedeğinizi ne zaman aldığınızı bilmiyorsanız bu durumda yapmanız gereken şey WhatsApp uygulamasından sohbet yedeğinizin en son ne zaman alındığına bakmanızdır. Buna yapmak için ise;

WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği seçeneği ile en son yedeğinizin ne zaman alındığına bakabilirsiniz.

whatsapp sohbet yedeği
Whatsapp Sohbet Yedeği

Bu bölümde WhatsApp sohbet yedeğinizin ne zaman alındığı ve hengi hesaba bağlı olduğu bilgisini görebilirsiniz.

WhatsApp yedekleme Google Drive’a yedeklemektedir, bunun için yedekleme özelliğini aktif hale getirmiş olmanız gerekmektedir. Yedekleme için Google Drive hesabınız için oturum açtığını Google hesabına olacaktır.

WhatsApp yedeklemesi otomatik olarak yapılmaktadır, ancak isterseniz “Yedekle” butonu ile manuel olarak dilediğiniz zaman yedekleyebilirsiniz.

Bu şekilde silinen mesajları WhatsApp’a geri getirmeniz mümkündür, silinen mesajlar bu şekilde yedekleme yapılmak üzere kaydedilir, ancak bu işlem için yedekleme seçeneğinin aktif edilmiş olması gerekmektedir.

Eğer herhangi bir yedekleme işlemi yapmadıysanız, silinen mesajları geri getirmeniz mümkün olmaz.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!