WhatsApp Yeni Özellikler 2018

WhatsApp Yeni Özellikler 2018

2018 WhatsApp Yeni Özellikler Neler? WhatsApp, sürekli yaptığı güncellemeler ile uygulamaya yenilikler getirmekte, bu yeniliklerden en son iki tanesi 2018 yılı başında gelmiş bulunuyor. 2018 yılı için WhatsApp‘ın yapmış olduğu yenilikleri bu başlık altından takip edebilirsiniz.

WhatsApp tarafından yapılan yeni özellikler, ses ve video ile ilgili olarak geldi. İos işletim sistemi için hemen kullanılabilir olan bu özellik, Android için Beta sürüm olan 2.18.102 numaralı sürümde kullanılabiliyor. Ancak Android sürümü için yakında, tüm cihazlarda bu güncellemeyi alacaklar.

Gelelim WhatsApp tarafından yapılan yeni özelliklerin neler olduğuna, bu özelliklerin kullanımı ve getirdiği yararları eminim sevecek ve sıklıkla kullanacaksınız. WhatsApp‘a  gelen iki yeni özelliklerden ilki, ses kaydı kilidi özelliği.

WhatsApp Ses Kaydı Kilidi

Önceki sürümlerde, sesli bir mesaj için kayıt tuşuna basılı tutmak gerekli iken, yapılan güncelleme ile, ses kaydı ikonunu yukarıya kaydırarak, aktif etmek ve sesli mesajı kaydetmek, daha sonra ise, tekrar pasif ederek sonlandırmak şeklinde gerçekleşiyor.

Bu özellik, özellikle, yanlışlıkla yapılabilen sesli kayıtlar için geliştirilmiş ve daha pratik bir özellik olarak düşünülerek kullanıcya sunulmuş.

Diğer WhatsApp özelliği ise, Video ile ilgili olarak yapılmış ve bu özelliği eminiz daha çok seveceksiniz.

WhatsApp 2018 yeni özellikler

WhatsApp Youtube Video Oynatma

Artık WhatsApp uygulaması içinden, direkt olarak Youtube videosu ekleyerek oynatabileceksiniz, bu durumda özellikle video paylaşan kullanıcıları memnun edecek gibi gözüküyor. Önceki sürümde, size gelen bir Youtube video linkini tıklayarak, Yoytube sitesine yönlendirilirek, buradan izleyebiliyorken, artık, direkt olarak WhatsApp uygulamasının içinden de videoları izleyebileceksiniz.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!