Anasayfa » Akıllı telefon » Whatsapp Web Nasıl İptal Edilir

Whatsapp Web Nasıl İptal Edilir

WhatsApp Web, uygulamayı bilgisayardan bir tarayıcı ile kullanmanız için servise sokulan bir hizmettir, daha önceki yazılarımızda WhatsApp Web nedir ve nasıl kullanılır detaylı bir şekilde anlatmıştık.

Bazı kullanıcıların merak ettiği bir konuda bu hizmetin nasıl iptal edileceğidir, hemen söyleyelim bu hizmet sizin aktif etmeniz ile kullanılan ve dilediğinizde yani istemediğinizde kullanılamayacak bir servis olduğundan iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Ancak WhatsApp web üzerinden yani bilgisayardan bir oturum açtığınızda, mobil cihazınıza bu işlem ile ilgili olarak bildirim gelmektedir. “Web WhatsApp Aktif” şeklinde gelen bu uyarı sizin hesabınızın bir bilgisayardan açıldığını öğrenmeniz içindir.

Eğer bu işlemi yapan siz değilseniz, bu durumda WhatsApp uygulamanız başka kişilerin elin egeçmiş olabilir demektir.

Ancak hemen telaşlanmayın, bu durumunda çözümü var, eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız yapmanız gereken sadece sizin haberiniz olmadan yapılmış olan bu oturumu kapatmaktır.

Yani mobil cihaz üzerinden herhangi bir yerde yapılan oturum açmayı iptal ederek oturumunuzu sonlandırmanız mümkündür.


WhatsApp Web İptal Etme

Bu işlem için yapmanız gereken şey, dediğimiz gibi başka cihazlardan çıkış yapmaktır. Bu işlemi mobil cihazınızdan yapabileceğiniz gibi, Web sayfası üzerinden de yapabilirsiniz.

whatsapp web iptal etme
Web Whatsapp Aktif Bildirimi

Mobil cihazınızdaki WhatsApp uygulamasından Web WhatsApp seçeneğine girdiğinizde, karşınıza aşağıdaki resimde görülen bildirim ve giriş yapılan cihazların bir listesi gösterilir.

Buradan çıkış işleminizi yapabilirsiniz, bunun için “Tüm cihazlardan çık” seçeneğine dokunun, böylelikle mobil cihazınız haricindeki tüm cihazlardan çıkış yapılmış olur.

whatsapp web nasıl iptal edilir
Whatsapp Tüm Cihazlardan Çıkma

Web WhatsApp oturumunuzu Web sayfası üzerinden de sonlandırabilirsiniz, bunun için sol bölümde yer alan üstüste üç nokta işaretine tıklayın, açılır menüden “Çıkış” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

web whatsapp çıkış yapma
Web Whatsapp Çıkış Yapma

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!