Anasayfa » Android » Whatsapp Web Çıkış

Whatsapp Web Çıkış

WhatsApp Web sisteminden çıkış yapmak için yapılması gerekenler nelerdir? Web üzerinden açtığınız WhatsApp Web oturumunuzu kapatmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır, bu yazıda size WhatsApp Web için nasıl çıkış yapılır ve bilmeniz gerekenleri anlatmaya çalıştık.

WhatsApp Web bildiğiniz gibi, mobil telefonlarda bulunan WhatsApp uygulamasının bilgisayardan kullanılması için geliştirilmiş olan ve Web arayüzü ile cep telefonunuz aracılığı ile entegre edilebilen bir servistir.

Daha önceki yazılarımızda, WhatsApp Web nedir, nasıl girilir gibi bir çok bilgilendirme yazısı yazmıştık, sayfanın en altından bu yazılara ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Web servisini kullandığınızda, hem cep telefonunuzda hemde bilgisayarda Web sayfası üzerinde oturumunuz açılır ve her iki oturumda birbirlerine entegre olarak çalışır.

Her iki WhatsApp oturumunuda aynı anda kullanabilirsiniz, ancak burada bazı riskler oluşabilir, bilgisayarınızda bulunan oturum açık kalabilir ve eğer farklı kişilerin kullanmakta olduğu bir bilgisayar ise, yazışmalarınızı, kişilerinizi, resim ve video gibi medyalarınızı görebilir, grup sohbetlerinizi de okuyabilir.

Bu durum sizin kişisel güvenliğiniz için bir risk oluşturmaktadır, bu durumda yapmanız gereken şey eğer kullanmıyorsanız veya kullanmayacaksanız, WhatsApp Web oturumunuzu kapatmak yani sonlandırmak olmalıdır.

WhatsApp Web Çıkışı Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web çıkışı için tarayıcıda açık olan WhatsApp uygulamasından, sol üstte bulunan üst üste üç nokta işaretine tıklayarak açılan menüden, “Çıkış” seçeneğine tıklamak olacaktır.

web whatsapp çıkış yapma

WhatsApp Web Çıkışı

Bu şekilde WhatsApp Web çıkışınızı yapmış olursunuz, eğer tekrar giriş yaparak oturum açmak isterseniz, ekranda görülen “Karekod“u mobil cihazınızın WhatsApp Web kısmından okutmanız gerekmektedir.

Telefondan WhatsApp Web Çıkışı

Bu işlemi aynı zamanda dilerseniz Mobil cihazınızdan da yapabilirsiniz. Aynı zamanda mobil cihazınıza WhatsApp Web servisi aktif şeklinde bir uyarı gelir, buradanda bu servisin açık olduğunu anlamanız mümkündür.

Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulaması içinden, WhatsApp Web çıkışınızı yapabilir ve oturumu kapatabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasına girin, burada sağ üstteki üç nokta işaretine dokunduktan sonra, açılan pencereden “WhatsApp Web” seçeneğine dokunun.

Whatsapp web çıkışı
WhatsApp Web Ayar Penceresi

Eğer herhangi bir bilgisayarda oturumunuz açıksa, burada görüntülenir, bu bölümden tüm oturumlarınızı tek dokunuşla kapatabilirsiniz.

“Tüm cihazlardan çık” seçeneğine dokunarak, mevcut oturumunuzu kapatabilirsiniz.

whatsapp web nasıl iptal edilir
Telefondan WhatsApp Web Çıkışı

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!