Anasayfa » Mobil » whatsapp kurma | kayıt ol

whatsapp kurma | kayıt ol

Whatsapp hesap açma

Whatsapp mobil cihazlarda kullanılan ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bir iletişim uygulamasıdır.  Whatsapp artık ücretsizdir, Apple İos, Android, Windows phone ve Blackberry işletim sistemlerinde çalışan mobil sürümleri bulunur.

Whatsapp kullanmak için öncelikle uygulamayı indirmeniz ve telefon numaranız ile kayıt olmanız gereklidir. Whatsap uygulamasını aşağıdaki linkten, işletim sisteminize uygun sürümü indirebilirsiniz. Whatsap hizmetine kaydolmak içinse, anlatılan yönergeleri uygulayınız.

Whatsap hesabına kaydolma

Whatsapp uygulamasını indirdikten sonra, aşağıdaki yönergeleri uygulayınız, işlem sonrasında Whatsapp kayıt işleminiz bitecek ve Whatsapp’ı hemen kullanmaya başlayacaksınız.

Whatsapp kayıt olurken ilk aşamada telefon numarasını ilgili alana girininiz.

whatsapp-kayıt-ol-1

Girdiğiniz telefon numarasını değiştirmek veya düzenlemek isterseniz bu seçeneği kullanın, devam etmek için Ok tuşuna dokunun.

whatsapp-kayıt-ol-5

Bu aşamada Whatsapp tarafından gönderilecek olan bir SMS mesajı beklemeli ve mesaj geldiğinde ise otomatik olarak kullanılmasına izin vermelisiniz.

whatsapp-kayıt-ol-2

Onay mesajı sonrasında ise Whatsapp profilinize bir Profil ismi belirleyerek ilgili alana yazın. Buraya yazacağınız isim, Whatsapp kullanıcıları tarafından görülecek isimdir. Whatsapp profil isminizi daha sonradan değiştirebilirsiniz.

  whatsapp-kayıt-ol-4

Son olarak Whatsapp uygulamasını tam olarak kayıt olarak kurduğunuzu belirten bir mesaj alırsınız, aşağıdaki resmi görüyorsanız, Whatsapp uygulamasına kayıt olmuş ve giriş yapmışsınız demektir.

  whatsapp-kayıt-ol-6

 

Whatsapp uygulamasını indirmek için tıklayınız.

youtube abone olma

Bir yorum

  1. Geribildirim: Bilgisayara Whatsapp kurma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!