Anasayfa » Whatsapp » Whatsapp Kur |Android | Detaylı ve Resimli

Whatsapp Kur |Android | Detaylı ve Resimli

Whatsapp nasıl kurulur?

Whatsapp kurma, Android telefona Whatsapp uygulamasını nasıl indirip kuracağım? Whatsapp Android, işletim sistemlerinde nasıl kurulur?

Whatsapp kurmak için gerekli olan bileşenler, bir akıllı telefon ve internet hattı yada Wifi özelliği olan bir telefona sahip olmaktır. Whatsapp kurma işlemi basit ve sadece iki dakikanızı alacak olan bir işlemdir. Bu yazıda size Whatsapp kurma konusunda ayrıntılı ve detaylı bir resimli anlatım hazırladık. Whatsapp kurmak isteyenler ve bı konuda yardıma ihtiyacı olanlar yararlanabilirler.

Whatsapp Kur

Whatsapp uygulamasını indirdikten sonra yapmanız gereken uygulamayı açmak ve ekranda yazan yönergeleri sırasıyla uygulamak, cep telefonunuzu girdikten sonra gelen aktivasyon kısa mesajda yazan kodu girdikten sonra Whatsapp uygulamasını kurmuş olursunuz. Aşağıda ise Whatsapp kurma ile ilgili resimli anlatımımızı bulabilirsiniz.

Whatsapp kurma resimli anlatım

Whatsapp kurmak için ilk olarak Google Play markete giriş yapmamız ve Whatsapp uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Google Play markete girmek için Google Play simgesine dokunun.

Whatsapp-telefona-kurma (1)

Arama kutusuna Whatsapp messenger yazarak aratalım ve Whatsapp uygulamasını “Yükle” butonuna basarak yükleyelim.

Whatsapp-telefona-kurma (2)

Whatsapp uygulaması için gerekli izinleri vermek için çıkan izinleri onayladıktan sonra Whatsapp telefonunuza kurulacaktır.

Whatsapp-telefona-kurma (3)

Whatsapp uygulamasını açtığımızda ilk olarak hizmet şartlarını kabul etmemiz gerekcektir, “Onayla ve devam et” seçeneğine dokunuyoruz ve devam ediyoruz.

Whatsapp-telefona-kurma (4)

Whatsapp geçerli bir telefon numarası isteyeceğinden, telefona takılı olan sim kartımızın telefon numarasını yazarak “Ok”tuşuna dokunuyoruz. Bu alana başka bir telefon numarası yazmayınız.

Whatsapp-telefona-kurma (5)

Whatsapp kurma için girdiğimiz telefon numaramızı onaylamamız istenecektir, burada eğer telefon numaranızı hatalı yazdıysanız değiştirmek için “Düzenle” eğer telefon numaramız doğru ise “Ok” tuşuna dokunun.

Whatsapp-telefona-kurma (6)

Whatsapp kurma işleminin bu adımında ise Whatsapp tarafından gönderilecek olan Sms yani kısa mesaj ile gelen kodu bu alana girmemiz istenecektir. Whatsapp doğrulama kodu geldiğinde otomatik olarak bu alana doğrulama kodu girilecektir, ayrıca kodu buraya yazmanıza gerek kalmaz.

Whatsapp-telefona-kurma (7)

Whatsapp kurma işlemi sonuna doğru bu alanda, profilinize ait başkalarının  göreceği bir Profil ismi yada rumuzu girmelisiniz.

Whatsapp-telefona-kurma (8)

Whatsapp kurma işleminiz başarılı ve doğru bir şekilde Whatsapp messenger uygulamasını Android cep telefonunuza kurdunuz, artık Whatsapp uygulamasını kullanabilirsiniz.

Whatsapp-telefona-kurma (9)

youtube abone olma

2 yorum

  1. Figen Whatsapp açar

  1. Geribildirim: Bilgisayardan Web Whatsapp nasıl kurulur

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!