Anasayfa » Whatsapp » Whatsapp kullanıcı sayısı 2017

Whatsapp kullanıcı sayısı 2017

2017 Whatsapp kullanıcı sayısı

Whatsapp her geçen gün büyüyor, 2014 yılında ise Facebook’un satın alması ile birlikte kullanıcı sayısı hızla artmaya devam ediyor. Bu yazıda size 2013 yılından itibaren 2017 yılına kadar olan sürede, kullanıcı sayılarını ve artış miktarını grafik üzerinde göstereceğiz.

Whatsapp kullanıcıları her geçen gün dediğimiz gibi artmakta, 2013 yılında sadece 200 milyon olan kullanıcı sayısı 2016 şubat ayı itibariyle 1 Milyar sayısını da geçmiş durumda.

Whatsapp Facebook ilişkisi

Statista verilerine göre artış miktarı grafik üzerinde görülmektedir. Buna göre 2013 yılından 2014 yani Facebook’un Whatsapp’ı satın aldığı zamana kadara belirli bir seviyede olan artış miktarı Facebook’un devreye girmesiyle bir ivme kazanmış gürnmekte ve artış hızınında belirgin bir düzeyde arttığı grafik üzerinde görülmekte.

2017-whatsapp-kullanıcı-sayısı

Statista verilene göre Dünya genelinde Whatsapp kullanıcıları üzerinde yapılan çalışma sonucu kullanıcı sayıları verilmiştir.

Whatsapp kullanan bölgeler dağılımı 2015

Dünyada en çok Whatsapp kullanan bölgeler ise, şu şekilde gerçekleşmiş, Çin hariç tutulan çalışmada, en çok tercih edilen internet üzeri mesajlaşma uygulamaları içinde Whatsapp kullanımı coğrafi bölgelere göre kullanım oranları ise şu şekilde gerçekleşmiş.

whatsapp-kullanan-ülkeler-2015

Bu verilere göre diğer uygulamalar içinde Whatsapp tercihi en çok Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrikada %60 üzerinde gerçekleşmiş durumda, bu oran Dünya ortalamasınında neredeyse 2 katı durumda, Whatsapp Dünya ortalaması ise %34 civarında.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!