Anasayfa » Sensörler » Telefon sensörleri ve görevleri

Telefon sensörleri ve görevleri

Mobil Sensörler ve görevleri

Akıllı cihazlara, kullanımı kolaylaştırmak ve çeşitli teknolojileri kullanarak, farklı işlemleri yapabilmek için bir çok sensör dediğimiz algılayıcılar bulunur. Bu algılayıcılar, marka ve modele göre değişkenlik gösterseler de, bir çok sensör akıllı telefonlarda standart olarak bulunur. Ancak bazı marka ve modellerde de, kendi geliştirdikleri farklı işlevleri bulunan sensörler yer alabilir. Bir akıllı telefonda standart ve özellikle sensörleri ve incelemelerini faklı konularda ayrı ayrı işlemiştik.

en ucuzundan en pahalısına olmak üzere, bir telefonda birden fazla sensör yer alır. Örneğin, Standart sensörlere örnek olarak, Grycope, Accelmeter ve Proximity sensörler bulunur. Bunlar genelde telefonunuzu döndürdüğünüz de, ekranın otomatik olarak dönmesini sağlar, yada yanağınızı yaklaştırdığınızda ekranın kapanması gibi işlevleri bulunur.

Basit ve standart sensörler haricinde de yüksek teknoloji isteyen sensörlerde bulunur, göz bebeği, iris tarama yada parmak izi okuma sensörleri bunlara örnek olarak gösterilebilir, aşağıda, mobil cihazlarda kullanılan sensörler, işlevleri ve görevleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mobil Sensörler ve görevleri

http://www.mobilshift.com/iris-tarayici-nedir-iris-sensoru-ne-ise-yarar/

http://www.mobilshift.com/g-sensor-nedir-ne-ise-yarar/

http://www.mobilshift.com/accelerometer-sensor-nedir/

http://www.mobilshift.com/ortam-isigi-sensoru-nedir/

http://www.mobilshift.com/yakinlik-sensoru-ne-ise-yarar/

http://www.mobilshift.com/color-spectrum-sensor/

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!