Anasayfa » Android » Operatör değiştirme süresi | Turkcell | Vodafone | Avea

Operatör değiştirme süresi | Turkcell | Vodafone | Avea

Operatör değiştirme süresi nedir?

Eski operatöre yeniden geri dönmek için geçiş süresi veya bekleme süresi ne kadar? Bir operatörden diğer operatöre geçtikten sonra, mobil operatörünüzü tekrar değiştirmek veya geri dönmek için ne kadar bir zaman beklemeniz gerekmektedir? Operatör değiştirme işleminde bir ksıtlama veya limit varmı? Operatörler arasında, geçiş yapma ve numara taşıma ile ilgili size gerekcek bazı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Numara Taşıma nedir?

Bir operatörden farklı bir operatöre dilediğinizde geçebilirsiniz, Numara taşıma süreleri 6 ila 8 gün olarak sürmektedir. Numaranızı taşımadan önce bağlı bulunduğunuz operatöre ait yetkili merkezlerden başvuru yaparak işlemleri başlatabilirsiniz, işlem sonunda size ne zaman operatör değişikliği tamamlanacak kısa mesaj ile bilgi gönderilecektir.

Operatör değiştirme süreleri ne kadar?

Bir operatörden diğer operatöre dilediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz, bunda bir sıkıntı veya kısıtlama yoktur, ancak bazı hatlar için bazı kısıtılamalar bulunmaktadır. İster Faturalı, ister faturasız olsun, yeni alınmış olan hatların ilk 3 ay boyunca, başka bir operatöre geçişleri kısıtlanmıştır, yani yeni aldığınız bir numarayı aldığınız tarihten itibaren ilk 3 ay boyunca başka bir operatöre taşıyamazsınız.

 [notification type=”notification_info” ]Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta mevcut operatörünüzde bir taahhüt’ünüz bulunuyorsa, diğer operatöre geçiş yaptığınızda, Taahhüütten doğan bir cezai yaptırım ile karşılaşmamanız için, mevcut operatörünüzün müşteri hizmetlerinden bilgi alınız.[/notification]

Yeni olarak alınmamış mevcut hatlarınızı yada ilk 3 aylık süresini doldurmuş olan hatlarınız için başka bir operatöre geçtikten sonra, tekrar farklı bir operatöre veya eski operatörünüze geçiş yapmanıza engel bir durum yoktur, dilediğiniz zaman operatör değişikliği işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu işlem için, operatör değişikliği işlemlerinin tam olarak tamamlanması gereklidir, işlem başvuru süresinde veya tam olarak tamamlanmadan, tekrar başvurunuz onaylanmaz. Diğer operatöre geçiş yaparak, yeni sim kartınızı alarak hattınızın açılmasını müteakip başka bir operatöre geçiş yapmanızda bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 [notification type=”notification_info” ]Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, geçiş yapacağınız mobil operatör tarafından konulmuş bir şartın olmaması durumudur, örneğin başka bir operatörden gelen müşterileri için bir kampanya yapan bir operatör, kendi abonesi iken önce başka operatöre, daha sonra tekrar kendisine başvuru yapanlar için, farklı bir seçenek sunabilir, giriş ücreti alınması, kısıtlama vb.[/notification]

Bunlar için geçiş yapacağınız mobil tarife geçiş şartlarını iyice 0kumalı veya müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgiyi almanız yararınıza olacaktır.

youtube abone olma

3 yorum

  1. Yaklaşık iki ay önce turkcell e geçiş yaptım ama türkcellde de aynı sorunu yaşadığım için avea ya geçiş yapacaktım bir türlü geçiş olmuyo üç ay dolmasını beklicem bida denicem

  2. Benim bildigim 6 aydı 3 ayamı düştü 6 ay diye biliyorum onu bekliyorum bunu kesin öğrenebilecegimiz bir yer varmı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!