Anasayfa » Güncel » Mobil Hesap Silme

Mobil Hesap Silme

Mobil hesap silme ve kaldırma

Cep telefonunuzdan,, yani mobilden bir hesap kaldırma işlemi nasıl yapılır? Mobil cihazlarda, bir çok uygulama ve hizmet çalışır, ancak bu hizmetler örneğin, Google, Facebook, Dropbox vb. uygulamalar, hizmetleri gereği sizden bir hesap tanımlamanızı isterler, dolayısıyla cep telefonunuzdan tanımladığınız bu hesaplar sayesinde de, rahatça bu hizmetlerden cep telefonunuzda yararlanırsınız.

Mobil hesap silme işlemi

Mobil telefonlarda, Ayarlar bölümü altında, kişiselleştirme veya Hesap yada Hesap ayarları bölümü mjutlaka bulunmaktadır, marka ve modele göre değişsede, genellikle buna benzer bir yerde bulabilirsiniz. Biz samsung bir cihaza göre sizlere resimli olarak anlatacağız.

mobil-hesap-silme-1

İlk olarak Hesaplar bölümünü bulduktan sonra, cihazda yer alan ve tanımlanmış olan çeşitli uygulamalara ait hesapların bir listesi bulunmaktadır.

 mobil-hesap-silme-2

Hesaplar arasında değişiklik yapacağınız yada sileceğiniz uygulama isminin üzerine dokunun ve hesap ayarları ve silme için hesap detaylarına ulaşın.

mobil-hesap-silme-3

Her hesap için, ayarlar bölümünde, hesaba uygun olan bir ayar listesi bulunur, burada örneğin Gmail hesabına ait bir hizmet listesi bulunur, burada kendinize uygun ayarları kolayca yapabilirsiniz.

mobil-hesap-silme-4

 

Mobil cihazdan yapılamak istenen hesap silme işlemi için, hesap detayları bölümünde yer alan ve sayfanın en üst sağ bölümünde yer alan üç nokta şeklindeki yere dokunalım.

Gördüğünüz gibi, “Hesabı Kaldır” seçeneği geldi, tüm uygulamalar için geçerli olan bu ayar ile cep telefonunuzda tanımlı olan hesabı silebilirsiniz.

mobil-hesap-silme-5

 [notification type=”notification_info” ]Uyarı! Bu yazıda anlatılanlar ve yapılanlar, cep telefonumuza tanımlı olan hesapları kaldırma işlemidir, asıl hesaba buradan bir müdahale de bulunamayız, sadece cep telefonumuzdan kaldırmış oluruz, yani hesabı silmiş olmayız.[/notification]

Aurıca mobil cihazdan hesabınızı kaldırdığınız uygulamayı, mobil cihazınızda artık kullanamayacağınızı da belirtmek isteriz.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!