Anasayfa » Android » Lenovo Vibe K5 Özellikleri | Fiyatı

Lenovo Vibe K5 Özellikleri | Fiyatı

Lenovo K5 Teknik Özellikleri

Lenovo Vibe K5 nasıl bir telefon, fiyatı nedir, alınır mı? Diğer telefonlara göre ne özellikleri var, karşılaştırma yapılarak tercih edilebilir mi, sağlam bir telefon mu ve garantisi varmı gibi bazı sorularınıza cevaplar vermeye çalışacağız.

Lenovo Vibe K5 modelini piyasaya sürdü, oldukça kaliteli ve sağlam bir telefon olan Lenovo K5 modelinin teknik özellikleri nasıldır? Lenovo K5 alınır mı diye tereddüt edenler ve özelliklerini merak edenler için Lenovo K5 Android cihazın teknik özelliklerini sizler için derledik.

lenovo-k5-özellikleri

Lenovo K5 modelinde öne çıkan özellikler neler? Lenovo K5 Kamerası, işlemcisi, Ram kapasitesi ve fiyatı en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Lenovo K5 Teknik özelliklerini yazımızda bulabilirsiniz.

lenovo-vibe-k5

Lenovo K5 Özellikleri

İlk olarak Lenovo K5 ekran özelliklerinden bahsedelim, cihaz 5 İnçlik bir ekrana sahip ve 720×1280 (HD) IPS Lcd ekrana sahip, 294 Ppi oranı ile 16 milyon renk desteği sunuyor.

Lenovo K5 modelinin işlemci özellikleri ise şu şekilde, Octa-Core 1.4 GHz ARM Cortex-A53 CPU hızında ve 1.4 GHz CPU Çekirdeği 8 Çekirdek destekli bir işlemciye sahip. Lenovo K5 modelinde 2 GB Ram bulunuyor. Cihazda dahili depolama ise 16 Gb olarak sunulmuş.

Lenovo K5 Kamera özellikleri ise, 13 Megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip ve 1080P çözünürlükte videolar çekebilmenize olanak sağlamakta.

Lenovo 4.5 LTE desteği

Merak edilen bir diğer konu ise  cihazın 4.5G LTE teknolojisini destekleyip desteklemediği, Lenovo Vibe K5 modelinde 4.5G desteği bulunmakta.

Lenovo K5 batarya özellikleri ise şu şekilde tasarlanmış, 2750 mAh gücünde çıkartılabilir bir bataryaya sahip ve tüm özelliklerin rahatça kullanılması durumunda tam 12 saat boyunca kullanmanıza olanak sağlamaya yeterli. Bekleme süresi ise 360 saat olarak tasarlanmış.

Lenovo Vibe K5 modelinde öne çıkan bir diğer özellik ise, ses kalitesi, ses konusunda oldukça iddiaalı olan modelde çift hoparlör ve son teknoloji ürünü Dolby Atmos teknolojisi kullanılmış.

lenovo-vibe-k5-ses-özellikleri

Lenovo Vibe K5 modelinin özelliklerine göre oldukça yeterli seviyede olduğu görülmektedir, giriş seviyesinin üstünde orta derecede birtelefon olarak göze çarpan Lenovo K5 modeli özellikle uygun fiyatı ile tercih sebebi olabilir. Türkiyede satış fiyatı ise 700 TL olarak belirlenmiş.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!