Anasayfa » Etiket Arşivi: android

Etiket Arşivi: android

Google Play dışındaki kaynaklardan indirme izin verme

android bilinmeyen kaynaklar

Google Play dışındaki kaynaklardan indirme Android ile çalışan cihazlarda telefonunuza uygulama indirmek için Google Play mağazasını kullanmanız gerekmektedir. Resmi Google hesabı ile giriş yaparak, mağaza üzerinden istediğiniz bir uygulamayı indirebilirsiniz. Ancak Android cihazlarda Google Play haricinde, mağazada olmayan ve APK dosyası olarak bulduğunuz uygulamaları da indirebilirsiniz. Ancak bu durum çok güvenli bir yol değildir. APK dosyalarının yazarları, uygulama geliştiricisine güvenmeniz ... Devamını Oku »

Vcf Nedir | Rehberi Vcard Olarak Kaydetme ve Kullanma

vcf dosya yedekleme

Vcf uzantısı ile Yedekleme ve Rehber Aktarma Bir çok cihaz ve telefonda kişilere ait bilgilerin saklandığı ve aktarım için kullanıldığı bir format Vcf Elektronik bir kartvizit olarak tanımlanır, bu özellik vCard olarak bilinir ve dosya uzantısı *.vcf dir. Özellikle İphone ve Android arasında rehber ve kişilerin bilgilerinin transfer edilmesinde, yedeklenmesinde ve aktarılmasında kullanılır. Vcf nedir, ne işe yarar? vCard olarak ... Devamını Oku »

Android Telefonlarda Ses Yükseltme Nasıl Yapılır

Telefonun Sesini Yükseltme Android işletim sistemine sahip bir cihazınız var, ama sesi yeterli gelmiyor mu? Android telefonda ses yükseltme nasıl yapılır? Ses konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar, ses yükseltme amaçlı hazırlanmış olan uygulamalardan kullanabilir, bizlerde bu yazımızda telefonunuzun sesini nasıl yükseltebileceğinizi ve hangi yardımcı uygulamaları kullanabilceğinizi anlatacağız. Mobil cihazınızın sesi yeterli gelmiyor olabilir, bir çok marka ve model cihazların ses çıkışları ... Devamını Oku »

Android Oyunları Pc’de Oynama

android pc oyunları

Android Oyunları Bilgisayar’da Oynama Android telefonunuzda yüklü mobil oyunları bilgisayarınızda da oynamak istiyorsunuz. Clash of Clans or Subway Surfers, to apps like Kitchen Stories or Tubemate gibi oyunlar sadece mobil cihazlar için tasarlanmış olduklarından bu oyunları PC’de oynamak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir. Mobil cihazlar ile bilgisayarlar farklı işletim sistemleri kullandıkları için Android ile çalışan bir oyunu, direkt olarak bilgisayarda oynamanız ... Devamını Oku »

Android Reklam Engelleme Nasıl Yapılır

adblock reklam engelleme

Android için Reklam Engelleme Uygulaması Free Adblocker ile Android mobil cihazda istenmeyen reklamları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. İnternette gezerken karşınıza bir çok istenmeyen reklam çıkıyorsa, bunları engellemenin de oldukça kolay bir yolu var, Android cihaza kuracağınız bir uygulama ile istemediğiniz tüm reklamları artık engelleyebilirsiniz. Android işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlarda kullanılan AdBlocker Browser uygulaması ile web’de gezinirken istenmeyen reklamları otomatik olarak ... Devamını Oku »

Twitter Lite Nedir | Ne işe Yarar

twitter lite nedir

Twitter Lite Nedir, Ne İşe Yarar? Bir çok uygulamada olduğu gibi Twitter mobil uygulamasınında bir Lite sürümü bulunmaktadır. Twitter Lite sürümü, diğer uygulamalarda olduğu gibi hafif sürüm anlamında kullanılan bir tabirdir. Lite sürümleri, daha az yer kaplayan ve daha minimal gereksinimlerle uygulamayı kullanmanıza yarayan sürümüdür. Bir uygulamasının Lite sürümüne rastladığınızda, bu sürümün daha az internet kaynakları ve sistem gereksinimleri ile ... Devamını Oku »

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirmek

whatsapp yedekleme

WhatsApp Silinen Mesajı Geri Alma WhatsApp’ta silinen mesajlar nasıl geri getirilir? WhatsApp uygulamasında bir şekilde silinmiş olan mesajları tekrar okumak ve görüntülemek isterseniz ne yapmanız gerekir? Bu durum ile ilgili olarak ne yapmanız gerektiğini anlatmak için bu yazıdan yararlanabilirsiniz. WhatsApp uygulamasında sohbetleriniz veya gruplarda yapmış olduğunuz yazışmalarınız silindiyse, bunları geri getirmeniz için bir kaç yöntem vardır. Normal şartlarda WhatsApp uygulamasında ... Devamını Oku »

Tictoc | Tik Tok Nedir? Nasıl Kullanılır

tik tok nedir

Tik Tok Video Paylaşma ve Eğlence Uygulaması Son günlerin en popüler uygulamalarından bir taneside Tik Tok denen uygulamadır. Bu yazıda popüler uygulamalardan biri olan Tik Tok uygulaması nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? bunu anlatacağız. Bu yazımızda Tik Tok ile yapabileceklerinize ayırdık. Tik Tok uygulaması ile neler yapabileceğiniz, nasıl indirebileceğiniz ve nasıl kullanabileceğiniz hakkında detaylı bilgiye ve resmi indirme ... Devamını Oku »

Fake Gps nedir ne işe yarar

fake gps uygulaması

Fake Gps nedir? Gps konum belirleme sistemidir, mobil cihazlarda yer alır ve Gps uyduları sayesinde mobil cihazın konumunu belirlenir, bunun için mobil cihazda bir Gps modem bulunması gereklidir, modem aldığı sinyaller ile mobil cihazın konum bilgisini belirler. Ancak bu sinyaller farklı şekillerde manipüle edilebilir, yani gelen sinyalleri gerçek olmayan şekilde değiştirilebilir. Fake Gps ise bu amaçla kullanılan bir Google Play ... Devamını Oku »

WhatsApp Yeni Özellikler 2018

WhatsApp 2018 yeni özellikler

2018 WhatsApp Yeni Özellikler Neler? WhatsApp, sürekli yaptığı güncellemeler ile uygulamaya yenilikler getirmekte, bu yeniliklerden en son iki tanesi 2018 yılı başında gelmiş bulunuyor. 2018 yılı için WhatsApp‘ın yapmış olduğu yenilikleri bu başlık altından takip edebilirsiniz. WhatsApp tarafından yapılan yeni özellikler, ses ve video ile ilgili olarak geldi. İos işletim sistemi için hemen kullanılabilir olan bu özellik, Android için Beta ... Devamını Oku »

error: Content is protected !!