Anasayfa » Android » iPhone Cihazınız Kaybolur Veya Çalınırsa Nasıl Bulunur?

iPhone Cihazınız Kaybolur Veya Çalınırsa Nasıl Bulunur?

iPhone kaybolursa ne yapmak lazım? iPhone çalınınca nasıl bulunur? Apple cihazlar kaybolursa nasıl bulabiliriz. iPhone kaybolunca yerini gösteren program var mı? iPhone aygıtınız kaybolduysa nasıl bulursunuz?

 

Öncelikle Apple cihazınızı bulmanız için yapmanız gereken bir takım işlemler var. Apple aygıtınız kaybolduysa veya çalındıysa bulmanız için iPhone bul seçeneğinin etkin olması işimizi çok daha kolay hale getiriyor.

 

iPhone bul özelliği ile kaybolan veya çalınan aygıtınızın yerini çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Cihazınız internete bağlı değil veya kapalıysa cihazınızın içindeki verileri kolay bir şekilde silebilir ve kilitleyebilirsiniz.

 

  1. Cihazınızı bir bilgisayar üzerinden bulmak veya Android cihaz üzerinden bulmak istiyorsanız ’icloud.com/find’’ linkinden yapabilirsiniz.                                     

2. Başka bir iPhone cihazdan işlem yapılacaksa ‘’Home’’ sayfasında bulunan ‘iPhone’umu bul’’ seçeneğine tıklıyoruz.

  1. Icloud adresinizi ve şifrenizi girin.

  1. Giriş yaptıktan hemen sonra karşımıza bir pusula çıkacak. Pusula cihazınızın arandığını gösterir.

  1. Bu aşamada cihazınızın konum olarak görebilirsiniz.

 

Cihazınız bulunduğu zaman eğer yakınınızda ise cihazınıza ses çaldırma işlemi yapabilirsiniz.

 

Bilgisayar üzerinden ‘’icloud.com/find’’ sitesine girin. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra yukarıda ki işlemlerin aynısı bilgisayar üzerinde gerçekleşecektir.

 

iPhone’umu Bul Etkin Değilse Ne Yapmak Gerekir?

 Yukarıdaki işlemleri sağlayamadıysanız veya ‘’iPhone’umu bul’’ etkin değilse Apple kimliğinizin şifresini değiştirip ödeme bilgilerinizi ve şahsi bilgilerinizi güvene alın.

 

Apple cihazınızın seri numarasını öğrenin. Genellikle cihazın faturasında veya kutusunda bulunur. Polise haber verin ve cihazınızın seri numarasını polise verin.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!