Anasayfa » Android » İphone 6s için Ücretsiz Pil Değişimi Yapabilirsiniz

İphone 6s için Ücretsiz Pil Değişimi Yapabilirsiniz

İphone 6s cihazlarda, beklenmedik bir kapanma sorunu ile karşılaşıyorsanız, hatalı üretim yapılan cihazlardan bir tanesine sahip olabilirsiniz. İphone 6s cihazlarda karşılaşılan bu durum için bir çözüm yolu bulunmaktadır.

İphone 6s cihazlarda, bataryanın %30-40 iken birden kapanması ile farkedilen bu sorun, iphone 6s modellerinde belirli bir tarihte üretilen ve belirli bir seri numarasına sahip cihazlarda yaşanan bir sorundur.

Bu sorunun olduğu Apple firması tarafından da kabul edilmiş ve Eylül 2015 ile Ekim 2015 arasında üretilen modellerde pil sorunu olduğu tespit edilmiştir. Bununla ilgili olarak belirlenmiş olan seri numaralarına göre cihazları sorgulama yapabileceğiniz bir servis hizmete sokulmuştur.

İphone 6S cihazın Pil Durumunu Online Sorgulayın

Cihazın seri numarasını girerek, hatalı üretim olup olmadığını buradan sorgulayabilirsiniz. Eğer iPhone 6s cihazınızda Pil sornu yaşıyorsanız, cihazınızın seri numarasına göre online sorgulama işleminizi yaptıktan sonra, duruma göre ücretsiz pil değişimi yaptırabilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki linkten Apple sitesi pil sorgulama servisine giderek sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

iphone 6s pil sorgulama

İphone 6s Pil Sorgulama

 

Sorgulama sonucunda, hatalı üretim yapılan seriye ait bir telefona sahipseniz, pilinizi Apple teknik servisinde ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler, Apple resmi sayfasında anlatılmaktadır.

Apple İphone 6s cihaz için pil değişimi için ilk satın alma tarihinden 3 yıl içinde yapılması gerekmektedir, bu süre içinde pil değişiminizi yapmanız gerekmektedir.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!