Anasayfa » Android » İnstagram da Ekran Görüntüsü [SS] Alınca Bildirim Gider mi 2018

İnstagram da Ekran Görüntüsü [SS] Alınca Bildirim Gider mi 2018

Son günlerde İnstagram’da SS (ScreenShot) yeni ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gittiğine dair söylentiler dolaşmaktadır. Bu tarz haberler bir çok İnstagram kullanıcısını tedirgin etmektedir. Bizde bu durum gerçekten böylemidir, gerçekten karşı tarafa bir bildirim gidiyor mu? değilse bu söylenti nereden çıktı sizler için araştırdık, sonuç olarak elde ettiğimiz bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz.

Teknik olarak, İnstagram ya da farklı bir yazılım olsun farketmez, ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa hiç bir şekilde bildirim gidebilir, sebebi ise çok basit, SS işlemi telefondan yapılan ve uygulamaya ait bir işlem olduğu içindir.

Bir uygulamayı telefonunuza kurduğunuzda verdiğiniz erişim ayarları gereği, telefonunuzda bildiğiniz ya da bilmediğiniz bi rçok yazılımı ve donanımı çalıştırabilir. Bunlardan bir tanesi de Screenshot denen ekran görüntüsü alma işlemidir.

instagram ss bildirim

İnstagram Ekran Görüntüsü Alma bildirimi Nereden Çıktı?

İnstagram yakın zamanda buna yönelik bir test başlatmış ve bunu resmi olarak duyurmuştu, ancak henüz bu uygulamayı hizmete sokmadı. Yani böyle bir güncelleme yapılabileceği ve test edildiği doğru ancak, ekran görüntüsü alma bildirim uygulamasını hizmete henüz sokmadı.

instagram ss bildirim

İçiniz rahat olsun, İnstagram’da ekran görüntüsü aldığınız zaman, farketmez ister akış, isterseniz hikayelerin SS alındığında karşı tarafa bir bildirim gitmesi şu an için söz konusu değildir.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!