Anasayfa » Akıllı telefon » iCloud ile İphone Yedekleme | Rehber ve Tüm Cihaz

iCloud ile İphone Yedekleme | Rehber ve Tüm Cihaz

Bir İphone cihazın yedeğini almak için hangi yol izlenmelidir. Bir İphone cihazda yedek almanın birden fazla yöntemi vardır. Bu yöntemler içinde rehber ve resimler dahil tüm cihazın bir kopyası yedek alınabilir. Bunun için en çok kullanılan iki seçenek yer alır.

İphone cihazınızın yedeğini almak için iCloud yada iTunes’i kullanabilirsiniz. Bu iki yöntemin farkı vardır. İcloud ile alınan yedek, bulut depolamada saklanır ve bir Apple hesabına ait ücretsiz olarak tanımlanmış 5Gb barındırma alanı bulunur, bu şekilde verileriniz burada saklanır.

Diğer yöntem ise, iTunes üzerinde MAc yada Pc bilgisayarınızda verileriniz saklanır. Yani bu iki yedekleme arasında ki fark iCloud ile saklanan veriler WiFi ile her durumda geri yüklenirken, İtunes üzerinde saklanan verilerin yüklenmesi için bilgisayara kablo ile bağlı olması gerekmektedir.

Bu yazıda icloud ile yedekleme işlemi nasıl yapılır anlatacağız. İcloud kullanarak rehber ve cihazın yedeğinin alınması işlemi için aşağıdaki yönergeleri kullanmanız gerekmektedir.

İlk olarak, İphone cihazınızda Ayarlar kısmına girin ve burada İsminizin yazdığı yere dokunun.

iCloud yazan yere dokunun.

iCloud Yedekleme yazan yere dokunun.

 

iCloud yedekleme alanında yedeklemeyi açık hale getiriniz. Bu şekilde cihazın otomatik olarak yedek almasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz yedekleme işlemini manuel oalrak yapabilirsiniz. Bunun içinde “Şimdi Yedekle” butonuna dokunabilirsiniz.

 

Bu şekilde iPhone cihazınızı yedekleyebilirsiniz. Herhangi bir durumda yedeği buradan geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme iCloud alanında saklanacaktır ve WiFi bağlantısının olduğu her yerde, buradan yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

İphone iCloud yedekleme işlemi ile cihazınızın tamamının yedeğini alarak, herhangi bir durumda geri yükleyebilirsiniz. Burada dilerseniz “iCloud Yedekleme” seçeneğini aktif hale getirerek, belirli zamanlarda otomatik olarak yedek alınmasını da sağlayabilirsiniz.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!