Anasayfa » Android » Hafıza kartını çıkarma

Hafıza kartını çıkarma

Hafıza kartını çıkarma işlemi

Bir cihazda hafıza kartını çıkarmak için yapmanız gerekenler, Mobil telefondan hafıza kartı nasıl çıkarılır? Hafıza artı çıkartırken yapılması gereken ayarlar nelerdir? Cihazdan hafıza kartını nasıl çıkarabilirim? Hafıza kartı çıkarma için aşağıdaki ayarları yapmalısınız.

Hafıza kartı çıkartma ayarları

Hafıza kartını çıkarmadan önce yapmanız gerken bir ayar bulunur buna göre, önce hafıza kartı devre dışı bırakılmalıdır. Bunun için Android bir telefonda Uygulamalar, Ayarlar, Hafıza, Sd Kartı devreden çıkar seçeneklerini kullanmalısınız. Bu ayarlar bazı telefon modellerine göre değişiklikler gösterebilir, ama mutlaka bu ayar menüsü bulunur.

hafıza-kartını-çıkartma

Uygulamalar → Ayarlar → Hafıza → SD kartı devreden çıkar

Bu işlem sonrasında Sd kartınızı güvenle çıkarabilirsiniz, cihazaın hafıza kartını, kullanma kılavuzunda gösterildiği şekilde çıkarınız. Cihazda hafıza kartını çıkarırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli, hususlar vardır bunlar;

Cihazda bir aktarım işlemi devam ediyorsa, hafıza kartını çıkarmayınız. Bu cihaza, hafıza kartına veya aktardığınız verilere zarar verebilir. Bu sebeple, hafıza kartınızındaki verileri aktarım işleminin bitmesinden sonra çıkarmalısınız.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!