Anasayfa » Android » Fotoğraftan Profil Bulma |Kesin Çözüm

Fotoğraftan Profil Bulma |Kesin Çözüm

Fotoğraf URL’sinden profil nasıl bulunur? Profil fotoğrafı nasıl bulunur? Fotoğraftan profil bulma uygulamaları nelerdir? Fotoğraftan profil bulmak için ne yapmak gerekir?

Birçok kişi bir resimden veya fotoğraftan kişiye ait profil bilgilerine yada o kişinin bulabildiği bilgilerine ulaşmak istiyor. Peki bu mümkün mü? Bir resimden kişiye ait bilgilere ulaşılabiliyor mu?

Teknoloji geliştikçe, birçok uygulama ve servis farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor, neredeyse internette yapamayacağımız şey yok gibi. Bunlardan birisi de resmini bulduğumuz bir kişinin bilgilerini öğrenebilmek.

İsmini bilmediğiniz bir kişinin resminden profilini bulabilirsiniz veya resim URL’sinden profilini bulabilirsiniz. Peki profil bulmak için ne yapmanız gerekiyor?

Bununla ilgili olarak internette bazı uygulamalar ve servisler mevcut. Buna göre resim için yüz tanıma algoritması ile kişiye ait bazı bilgilere ulaşmanız mümkün.

FindFace

Fotoğraf URL'sinden profil bulma

Fotoğraf URL’sinden profil bulma

Bu uygulama ile aradığınız hesabı fotoğraf ile bulabilirsiniz. Rus yapımı olan uygulama Vkontakte hesabı ile giriş yapılarak açılıyor. Uygulamaya fotoğrafı yüklüyorsunuz ve profili sizin için buluyor.

https://findface.ru/

DeepFace Uygulaması

Bu uygulamanın demo versiyonu ile herhangi bir resimden yüz tanıma algoritamsı ile bazı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bir kaç adımdan oluşan bu algoritama ile, yüz analizi yapılır ve daha sonra kişiye ait analizler sonuç bölümünde yer alır.

resimden yüz tanıma deepface

resimden yüz tanıma uygulaması

https://deepface.ir/demo/

Google Görseller

Google resim aramasında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir, buna göre, herhangi bir görseli Google araması ile tespit etmeniz mümkün olabilmektedir.

Google görsel arama seçeneğini, resmini bulduğunuz bir kişi için kullanabilirsiniz.

Fotoğraf URL'sinden profil bulma

Elinizde bulunan resmi Google Görseller üzerinde aratarak bulabilirsiniz. Google resim ile alakalı bütün bilgileri size verecektir. resmi aratmak için;

https://images.google.com

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!