Anasayfa » Facebook » Facebook kullanıcı adı değiştirme

Facebook kullanıcı adı değiştirme

Facebook kullanıcı isim değiştirme nasıl yapılır?

Facebook’ta kullanıcı adı değiştirme, oldukça kolay bir şekilde değiştirilebilir. Facebook kullanıcı adı değiştirmek için sadece 1 hakkınız vardır. Bir kere kullanıcı adı değiştirdiğinizde bir daha değiştirmeniz mümkün olmaz , kullanıcı adınızı değiştirmenize izin verilmez, bu sebeple Facebook’ta kullanıcı adı değiştirirken, seçiminizi iyi yapmalısınız. Facebook kullanıcı adı değiştirme işlemi için aşağıdaki anlatılanları sırasıyla yapınız.

Facebook’ta kullanıcı adı değiştirmeden önce adınızı ve soyadınızı değiştirmeniz gerekebilir, buradada 60 gün sınırı vardır. Ad ve soyad değiştirme işlemi aşağıdaki şekilde yapılır.

Facebook adınızı değiştirin

Facebook hesabınızda oturum açınız, kullanıcı adı ve şifreniz ile Facebook’a giriş yaptıktan sonra, sağ üstte bulunan, ok simgesine tıklayarak açılan menüden, Ayarlar’a giriniz.

facebook-kullanıcı-adı-değiştirme

Burada görünen kullanıcı adınızı değiştirmek için, adınızı değiştirmelisiniz, zira kullanıcı adınız, adınızı içermelidir. Bu değişikliği yaparak işlemi onaylayınız.

facebook-kullanıcı-adı-değiştirme-1

 

facebook-kullanıcı-adı-değiştirme-2

Bir isim ve soyisim seçtikten sonra, seçenekler sunulur ve uygun olan bir tanesini seçiniz. ve Facebook şifrenizi girerek, Değişiklikleri kaydet butonuna basarak işlemi onaylayınız.

facebook-kullanıcı-adı-değiştirme-2

Kullanıcı adı alanına giriniz ve kullanıcı adı yazarak işlemi onaylayınız. Kullanıcı adı sadece bir kez değiştirilebilir, bunun için memnun kalacağınız bir isim seçmelisiniz.

Facebook kullanıcı adını değiştirme

Kullanıcı adı alanına tıklayınız ve açılan alana istediğiniz bir kullanıcı adını yazarak, “Değişiklikleri kaydet” butonuna basarak işlemi onaylayınız.

facebook-kullanıcı-adı-değiştirme-3

Facebook kullanıcı adı değiştirmek için dikkat etmeniz gerekenler

Seçtiğiniz kullanıcı adını başka biri tarafından kullanılmaması gereklidir. Facebook’ta kullanıcı adı sadece bir kez değiştirilebilir. Facebook kullanıcı adı seçerken, harf ve rakam ve nokta işaretini kullanabilirsiniz. Ama nokta işareti kullanıcı adının bir parçası değildir. Yani bir kullanıcı adı arasında nokta olması onu değiştirmez.

Örneğin, ahmetmehmet ile ahmet.mehmet kullanıcı adları arasında bir fark yoktur ve ikiside aynı kullanıcı adı olarak sayılır.

Facebook kullanıcı adınız en az 5 karakter olmalıdır ve com, net vb. gibi ifadeler ve genel ifadeler içeremez.

youtube abone olma

Yoruma kapalı.

error: Content is protected !!