Anasayfa » Bilgi » Dropbox a fotoğraf yükleme

Dropbox a fotoğraf yükleme

Dropbox a fotoğraf nasıl yüklenir?

Dropbox’a fotoğraf yükleme bir kaç yoldan gerçekleşir, Dropbox bulut depolama hizmetini kullanıyorsanız, resimlerinizi ve diğer dosyalarınızı klasörler içinde muhafaza edebilirsiniz. Dropbox’a fotoğraf yüklemenin en basit yolu ise Dropbox uygulamasını bilgisayarınıza kurarak, dosya sistemi şeklinde kullanmanızdır. resim ve zengin medya dosyalarınızı aktaracağınız bir cihazı bilgisayara taktığınızda otomatik olarak bir seçenek karşınıza çıkar ve resimleri, cihazı takat takmaz aktarabilmek için bu seçeneği seçmelisiniz.

Camera Upload seçeneği ekranda belirir, burada cihazınızı taktığınızda, resimleri otomatik olarak almasını istiyorsanız, “Start import” seçeneğine tıklayınız.

 dropbox-a-resim-aktarma

Bilgisayarınızda sağalt bildirim kısmında, resimlerin aktarımlarının hazırlandığı bir bildirim alırsınız. Resimlerin hazırlanması ve aktarılması için beklemeniz gerekmektedir. Bu işlem sonunda ise tüm resimler aktarıldıktan sonra bilgisayarınızda Dropbox klasörün altında,  “Camera Uploads” klasörüne tüm resimleriniz aktarılır.

dropbox-a-resim-aktarma

Bundan sonra bu işlem ile tüm resimlerinizi, camera uploads klasöründe, tüm resimleriniz eşitlenir ve bulut depolama ile resimlerinizin silinme kaybolması riskini en aza indirmiş olursunuz.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!