Anasayfa » Sensörler

Kategori Arşivi: Sensörler

iphone 7 sensör & Hangi sensörler var

iphone 7 sensör

iphone 7 sensörleri iphone 7 ve 7 plusta hangi sensörler var? 2017 yılının Apple tarafından piyasaya sürülen son modeli olan İphone 7 ve İphone 7 plus modelleri, bi rçok açıdan önemli özelliklere sahip bir cihaz. Birbirlerine benzeyen bu iki modelde bazı farklar da yer alıyor, bu farkları ve incelemeleri daha önceki yazılarımızda incelemiştik, ulaşmak isterseniz, İphone 7 ve İphone 7 ... Devamını Oku »

Telefon sensörleri ve görevleri

samsung s8 sensörleri

Mobil Sensörler ve görevleri Akıllı cihazlara, kullanımı kolaylaştırmak ve çeşitli teknolojileri kullanarak, farklı işlemleri yapabilmek için bir çok sensör dediğimiz algılayıcılar bulunur. Bu algılayıcılar, marka ve modele göre değişkenlik gösterseler de, bir çok sensör akıllı telefonlarda standart olarak bulunur. Ancak bazı marka ve modellerde de, kendi geliştirdikleri farklı işlevleri bulunan sensörler yer alabilir. Bir akıllı telefonda standart ve özellikle sensörleri ... Devamını Oku »

Xiaomi Mi 6 sensörler & Hangi sensörler var

Xiaomi Mi 6 Sensörleri Xiaomi Mi 6 telefonu daha önce incelemiştik, oldukça üst düzey bir telefon olan modelde, haliyle bir çok sensör de bulunuyor. Buna göre Xiaomi Mi 6 modelinde yer alan sensörlerin bir listesini de bu yazıdan bulabilirsiniz. Xiaomi Mi 6 Sensörler Cihazd, standart donanım olarak bir çok sensör yer alıyor, cihazda yer alan bu sensörlerin ne işe yaradıklarını ... Devamını Oku »

İris tarayıcı & Sensör hangi telefonlarda var

iris sensörü

İris tarayıcı & Sensör hangi telefonlar var? İris sensörü yada iris tarayıcı (Scanner)i göz bebeiğinde ki iris tabakasısını tanıyan ve ileri dizey telefonlarda bulunan bir donanımdır. İris sensörü ile kişinin iris tabakası tanıtılır ve artık bu telefona tanımlanan işlemleri başka birisi yapamaz, oldukça ileri düzey bir güvenlik sağladığı için, donanım olarak üst düzey güvenlik sağlar. İris sensörü mobil cihazlar için ... Devamını Oku »

İris tarayıcı nedir & İris Sensörü ne işe yarar

iris sensörü nedir

İris tarayıcı nedir? İris Sensörü Nedir? İris sensörü ya da İris Tarayıcı nedir? Hangi telefonlarda var ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Gelişen teknolojiler ile birlikte artık telefonlarda kullanılmaya başlayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Cep telefonlarında artık güvenlik uygulamaları ve kişinin kullanımına uygun olan güvenlik uygulamalarından birisi olan İris sensörü, adından anlaşılacağı gibi, göz bebeğimizdeki iris tabakasını tanıyarak işlem ... Devamını Oku »

Samsung S8 ve Plus da hangi sensörler var

samsung s8 sensörleri

Samsung S8 ve S8 Plus sensörleri Sansung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde hangi sensörler ve tuşlar yer alıyor? Bir çok akıllı telefonda bulunan sensörlerin bazıları artık standart bir hale gelirken, yeni model telefonlarda ise bri çok yeni sensör öne çıkıyor, bizde bu yazıda Samsung galaxy S8 ve S8 Plus modellerind yer alan sensörleri listeledik. Samsung Galaxy S8 Sensörleri Listesi ... Devamını Oku »

Meizu Mx5 özellikleri

Meizu Mx5 özellikleri Meizu Mx5 teknik özellikleri, Meizu Mx5 modelini 2015 yılı sonunda piyasaya sürdü, yaklaşık olarak 1.400 Tl satış fiyatı ile yerini alacak olan model hangi özelliklere sahip olacak? Meizu Mx5 ekran, işlemci, Ram, kamera, sensör ve sim kart özellikleri nasıl olacak ve hangi tarz kullanıcılara hitap edecek. Tüm bu sorulara cevaplarınızı bu yazıda bulabilirsiniz. Meizu Mx5 modeline ait ... Devamını Oku »

Meizu M1 de hangi Sensörler var

Meizu M1 deki Sensörler Meizu M1, sensör konusunda oldukça cömert bir telefon, sınıfında bulunan, üst düzey telefondan daha fazla sensöre sahip olan bu cihazda 7 adet sensör bulunmakta. Bir telefonda bulunması gereken standart sensörler haricinde, daha üst düzey sensörler de Meizu M1 modelinde yer almakta. Meizu M1 modelini tercih ederken sensörlerine bakmak isteyenler için aşağıdaki listede Meizu M1’de yer alan ... Devamını Oku »

Samsung Galaxy A5 sensörler

samsung a5 sensörleri

Samsung Galaxy A5 sensörler Samsung Galaxy A serisinin gelişmiş akıllı telefonu olan A5 modelinde bulunan sensörler hangileridir? A5’ta kaç adte sensör vardır, bu sensörler ne işe yarar? Galaxy A5 modelinde üç adet sensör bulunmaktadır. Bu sensörler, Accelerometer, proximity, compass olmak üzere, cihaz üstüne konumlandırılmışlardır. Samsung Galaxy A5 serisinde bulunan sensörler, çeşitli uygulamalarda ve telefon kullanımında yardımcı olmak amaçlı olarak yerleştirilmiş ... Devamını Oku »

Color spectrum sensor

color spectrum sensör

Color spectrum sensor nedir? Her akıllı telefonda, bir kaç sensör bulunur, bu sensörler çeşitli uygulama ve cihaz fonksiyonlarına yardım ederler. Bazı sensörler ise marka ve telefonun hitap ettiği kitleye göre değişirler. Color spectrum sensor ise Lg tarafından geliştirilmiş ve geniş bir renk skalası ile olağan üstü gerçeklikte resim çekmeye yarar. Color spectrum sensor nasıl kullanılır? Lg G4 ile hayatımıza girmiş ... Devamını Oku »

error: Content is protected !!