Anasayfa » Teknik bilgiler » Apple kablosuz klavyeyi kullanma

Apple kablosuz klavyeyi kullanma

Apple kablosuz klavye nedir?

iPhone’da bir yazı veya metin girebilmek için bir kablosuz klavye kullanabilirsiniz, Apple orjinal olarak üretilmiş olan Klavyeleri bulunur, bu klavyeleri kablosuz olarak iPhone’da kullanabilirsiniz. iPhone’da, kablosuz bir klavye Bluetooth yoluyla bağlanır, bu sebeple cihazla bir eşleşme yapmanız gerekir.

Apple kablosuz klavyeyi kullanma

iPhone’da, kablosuz klavye standart bir donanım değildir ve ayrı olarak edinmeniz gerekir, Ayrı olarak aldığınız kablosuz klavyeyi, cihazla eşleştirme yapabilmek için aşağıdaki yönergeleri uygulamalısınız. iPhone’da, kablosuz klavyeyi kullandığınızda, yerleşik klavye gibi bazı özelliklerini kullanamayabilirsiniz, örneğin tahmin etme veya yazım yanlışlarını düzeltme gibi bazı özellikleri kullanamazsınız.

Apple kablosuz klavyeyi iPhone ile eşleştirme

Kablosuz klavyeyi açın, daha sonra telefonunuzdan Ayarlar > Bluetooth’a giderek açın ve buradan kablosuz klavyeyi bularak dokunun.

Klavye eşleştirmesi yapılacaktır, kalvye iPhone cihazı ile eşleştikten sonra, yaklaşık olarak 10 metre mesafeden kullanılabilir, kapsama alanı mesafesi yaklaşık olarak 10 metredir. Kablosuz klavye bağlı iken ekranda normal klavye görünmez.

Kablosuz klavyenin eşlemesini kaldırma

Ayarlar > Bluetooth bölümüne gidin, klavye adının yanındaki simgesine dokunun, sonra Bu Aygıtı Unut’a dokunun.

youtube abone olma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!