Anasayfa » Android » Android Rehberi Gmail Hesabına Yedekleme

Android Rehberi Gmail Hesabına Yedekleme

Android rehberi Gmail hesabına yedekleme

Bir Android telefondan, kişilerimizi, Google hesabı ile nasıl senkronize edebiliriz? Android rehber kişilerini Gmail kişilerine aktarma işlemi nasıl yapılır? Telefondan Gmail hesabına kişileri aktarma nasıl yapılır, resimli anlatım. Gmail’de kişileri, Android’e aktarma nasıl yapılır?

Android Rehberinizi Gmail kişilerinize aktarın

Android işletim sistemine sahip bir telefondan, rehberinizi, Gmail kişilerinize aktarım yapmak istiyorsanız, öncelikle bilmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İlk olarak Gmail kişileriniz ile senkronize çalışmayacaktır ve bu işlem ile bir yedekleme işlemi yapılacaktır. Gmail hesabınızda eski kişilerim uygulamasından görebilirsiniz.

Android telefon Rehberinizi dışa aktarın

İlk olarak Android rehberinizi dışa aktarın, bu dışa aktarma Vcf uzantılı bir dosya olacaktır. Bunu yapabilmek için Rehberinizde “Ayarlar> Kişiler> Kişileri dışa aktar” seçeneğini bulun, bu menü marka ve modele göre değişiklik gösterebilir, ancak dışa aktarma seçeneği tüm android telefonlarda bulunan bir seçenektir.

İlk adımda kişileri içeaktar/dışa aktar seçeneğine dokunalım ve seçenekleri görelim.

 

rehber-yedekleme-2

İlk seçenek olan Cihaz hafızasından dışa aktar seçeneği ile Cihazımızın hafızasından (Sim Kart hariç) tüm kişileri dışarı aktaracağız. Bu seçeneğe dokunalım ve bekleyelim.

rehber-yedekleme-3

Dışa aktar seçeneği ile mevcut rehberinizi dışa aktarmayı seçtiğinizde, Vcf uzantılı bir dosya olarak oluşturacak ve kaydedecektir. Şimdi bu kişilerim dosyasını, Cihaz belleğinden bulalım ve bilgisayarımıza aktaralım.

rehber-yedekleme-4

Bilgisayarımıza aktardığımız *.vcf uzantılı bu dosyayı, Gmail hesabımızı kullanarak, içe aktaracağız. Bunun için Gmail hesabımızda oturum açmamız gerekiyor, Gmail’de oturum açtıktan sonra, Sol üstte bulunan menüden “Rehber”e gelelim ve İçe aktar seçeneğini seçerek dosyamızı yükleyelim.

gmail-rehber-yedekleme-1

gmail-rehber-yedekleme-3

Gmail’de kişileri içe aktarma işlemi yaparken, şu şekilde bir uyarı alırsınız, bu özellik yeni kişilerde desteklenmemektedir, uyarıyı “Eski kişilerime git” seçeneği ile geçiniz.

gmail-rehber-yedekleme-5

Şimdi, telefonumuzdan bilgisayarımıza kaydettiğimiz kişileri buradan seçerek Gmail’e yükleyeceğiz. Buradaki içe aktarma yöntemi eski bir yöntem olmasına rağmen, birçok mail servisleri arasında Rehber kişilerinizi yedeklemenize olanak sağlar. Dosya seç ile bilgisayarımızda kaydettiğimiz *.vcf uzantılı dosyayı seçerek yükleyebiliriz.

gmail-rehber-yedekleme-7

Bir Google Hesabınız Yok mu Açmak ister misiniz?

Google Hesabı ve Gmail başta olmak üzere, bir çok serviste kullanabileceğiniz ortak bir hesaptır. Gmail, Youtube, Google Play gibi bir çok hizmetten yararlanmak için bir Google hesabı gereklidir. Google hesabı ücretsizdir ve hemen kaydolarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıda bir Google hesabı nasıl açılır, anlatılmaktadır, okuyarak işlem adımlarını takip ederek hemen bir Google hesabı edinebilirsiniz.

http://www.mobilshift.com/google-hesabi-nasil-acilir/

 

youtube abone olma

Bir yorum

  1. Android rehber yedekleme

    Sanırım en doğru rehber yedekleme yöntemi bu öyle değil mi? ve en kolayı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!